Je li i zašto Hrvatska u poziciji “neželjenog djeteta” u EU, koje još baulja okolo i traži se? Jesmo li se otarasili stereotipa da smo država koja stvara probleme, osobito sad kad odbijamo provesti arbitražnu odluku o granici sa Slovenijom, i država s previše nacionalizma?
Notorno je da je Hrvatska u siječnju 1992. međunarodno priznata uz velike otpore članica Europske zajednice i zahvaljujući naporima njemačkog kancelara Kohla i ministra vanjskih poslova Genschera.
Znalci političkih prilika znaju i da je pri pristupanju Hrvatske u EU bilo otpora utjecajnih država EU, kakve nije imala Slovenija. I Srbija će, čini se, imati manje poteškoća u pristupanju EU od nas.
>>Cijeli članak čitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista od petka ili u e-izdanju!
Od ostalih tema izdvajamo:
>>Zdravko Petak: Ako je Hrvatska metafora neželjenog djeteta koje pljusnu kad i jest i nije krivo, treba dublje istražiti zašto
>>Dobrović (Most) lagao da je Marić dao kredit Agrokoru
>>Ovacije Oluji i potpora SAD-a u nabavi F-16
>>Prvo potjerali Peteva, pa klub napustio Sammir
>>Igra prijestolja: Divlju vatru koristili su u bizantu, a strahovuk je hodao zemljom
>>Thrill Blues Festival u Trilju: Eric Sardinas: ljevak sam koji svira desnom rukom. Zvuk je jedinstven
>>Turistička patrola Punat: Podvodni muzej ovo ljeto ima i bar, piće i sladoled u kupoli
"Država s previše nacionalizma"???!! Hahahaha hahaha.....pa kaj vi pišete....o moj Bože....treba napisati kaj o AFD u Njemačkoj, Odinova vojska po nordijskim zemljama, Le pen u Francuskoj, Italija i Liga Nord, o Poljacima i Mađarima ne trebamo....e sad mi pokažite 100-ti dio toga u Hrvatskoj i ja presretan. Hvala.