Kako se bliži špica sezone, prevaranata je sve više. U grupama na društvenim mrežama u kojima se iznajmljuju apartmani posljednjih se dana javio veći broj prevarenih gostiju koji su već uplatili predujam, a onda shvatili da su ostali i bez novaca i bez smještaja, a ‘iznajmljivači‘ su misteriozno nestali.
Pulska policija istražuje slučaj prijevare 34-godišnje Njemice koja je preko društvene mreže pronašla apartman u Medulinu te u ožujku uplatila nekoliko stotina eura kao polog za rezervaciju smještaja. Ona je 24. lipnja došla na adresu na kojoj je trebao biti apartman, a tada je saznala da žena s kojom je dogovarala smještaj ne postoji.
Ovo nije prvi ni posljednji takav slučaj. Jedna gospođa je u Facebook grupi navela kako je uplatila rezervaciju apartmana, nakon čega joj je vlasnica javila da se razvodi i da mora otkazati apartman te da će joj vratiti novac. "Novaca nema, a ni nje isto", požalila se, a u komentarima se javilo još njih koji su nasjeli na istu prevaru, prenosi Jutarnji list.
POVEZANI ČLANCI:
."Građanima se preporučuje da pripaze preko kojih oglasa i internetskih stranica pronalaze smještaj te da provjere ima li za određeni smještaj recenzija korisnika. Također je potrebno pripaziti je li osoba koja iznajmljuje smještaj stvarno i osoba koja je za njega odgovorna", Iznajmljivač bi se trebao potpisivati punim imenom i prezimenom, a njegovi osobni podaci i podaci agencije trebali bi se nalaziti na svim promotivnim materijalima, uključujući i društvene mreže i internetsku stranicu preko koje se oglašava, navode iz Policijske uprave istarske.
>> VIDEO Kakav prometni krkljanac! Pogledajte ove kilometarske kolone prema moru
Prevareni uglavnom nasjednu jer žele jeftinije proći pa idu osobno ugovarati. Preko renomiranih portala kao booking je sigurno, jer ugovarate s tvrtkom a ne s vlasnikom apartmana. Možda je skuplje, ali je sigurno. Uvjet za biti prevaren je pohlepa.