- Većina neriješenih problema vezanih uz prijenos državne imovine na gradove i općine i brzina kojom će se oni rješavati ovisi ponajprije o kvaliteti i pripremi jedinica lokalne samouprave i njihovom znanju i iskustvu. Mnoge općine uopće nemaju zemljišnih knjiga, a nalazimo se u 21. stoljeću. Nemaju niti profesionalnog načelnika, pa ni pročelnike, a za rješavanje ovakvih i sličnih pitanja morate biti kadrovski kapacitirani, a to mnoge jedinice nisu. Nakon utemeljenja Ministarstva državne imovine pokušavamo sav taj projektirano disciplinirani nered pretvoriti u koliko toliki red, ali dugotrajan će to proces biti, rekao je ministar državne imovine u Vladi RH Goran Marić tijekom jučerašnje posjete Županji.
Govoreći o ovome problemu dodao je kako mnogi gradovi niti ne znaju s kojom imovinom ne raspolažu. Tijekom posjete Županji Marić je razgovarao s gradonačelnikom Davorom Miličevićem oko aktiviranja državne imovine u tome gradu. Miličević je rekao kako je s ministrom razgovarao oko vlasništva nad zemljištem oko županjskog hipodroma kao i još nekih zemljišta koji se nalaze na području grada, a u državnom su vlasništvu.
- Gradu bi bili od velike koristi kada bi se stavili u funkciju. Mislili smo da nemamo toga puno za rješavati s državom, ali kada smo sve stavili na papir vidjeli smo da ima tu dosta toga čije vlasništvo treba riješiti, rekao je Miličević.
mnoga kućanstva U kojima žive starci i bolesni nemajU strujU ni vode U 21.stoljećU