Uz odvjetnike i javne bilježnike, na blokiranim računima više od 300.000 građana dobro zarađuje i sama država, kroz PDV na svaku od tih usluga.
Državi tako ode 25 posto na 500-tinjak kuna vrijedne odvjetničke ovršne prijedloge, utvrđivanje pravomoćnosti i dostave Fini i najmanje 90 kuna javnobilježničkih troškova. Kada se zna da se u Hrvatskoj godišnje provede oko 700.000 ovrha, očito je da nije riječ o zanemarivom iznosu.
Tomu treba pridodati i Finu, servis s oko 3000 zaposlenih, koja će vam, žale se udruge blokiranih, u startu naplatiti 70 kuna samo kako biste doznali zbog čega vam je račun blokiran.
Provjera mogućnosti provedbene osnove za plaćanje u Fini košta 65 kuna, obračuna kamate sedam, a poštanski troškovi 20 kuna. Različite podatke i potvrde u papirnatom obliku građanima će naplatiti 15, a tvrtke čak 40 kuna po stranici. Iako postoji i mogućnost elektroničke dostave dokumenata, koja košta 20 kuna bez obzira na broj stranica, udruge upozoravaju kako građane u Fini nitko ne upućuje na takvu mogućnost pa se sve češće postavlja pitanje je li Fina ono što bi javni servis trebao biti.
....nema tu ničeg nova. ....država je organizirala i upravlja ovršnom mafijom kako bi reketirala sopstvene građane i to one kojima je najteže. ...to vam je danas vaša lijepa domovina stvorena u domovinskom ratu. ...uživajte !!