Bili optimisti ili pesimisti ili negdje između, ovisno o životnim okolnostima ili unatoč njima, bez optimizma kao pojedinci i kao društvo ne možemo očekivati pomake naprijed.
Ili, kako je izrekao Albert Einstein; “Život je kao vožnja biciklom, treba neprestano ići naprijed bez zaustavljanja, da se ne izgubi ravnoteža.”
U Hrvatskoj se samo 50 posto građana osjeća optimistično, što je nedovoljno za nužan zaokret prema pozitivnim promjenama u društvu. Mogu li građani biti optimističniji te koliko optimizam građana utječe na pozitivne promjene u društvu? Koliko i nogometna utakmica poput velebne pobjede nad Argentinom može kratkoročno podići raspoloženje građana, barem onih koji u nogometu vide najvažniju sporednu stvar na svijetu?
>>Cijelu priču pročitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista od subote ili u našem e-izdanju
U današnjem broju donosimo i sljedeće teme:
>>Davor Božinović: Hrvatska će štititi granice, nećemo biti okupljalište migranata
>>Kujundžić: Ne dopuštam da se ordinacije nasljeđuju
>>Raditi neće, pomoć hoće: Na radove zvali 49, a došlo četvero nezaposlenih
Svjesni su toga svi koji Hrvatsku ne vole i zato namjerno provociraju afere u sportu a osobito nogometu. Zapravo, u svakom sportu gdje sportaši nakon utakmica pjevaju - Lijepa li si... Zato su i tražili zabranu izvođenja te pjesme, crtali svastike, izmišljali pozdrave...Unatoč svemu, sve više ljudi navija za - Hrvatsku! A to je dobar znak.