Najveća filmska zvijezda na svijetu Shah Rukh Khan, čovjek s milijardu obožavatelja i sedmostruki dobitnik nagrade Filmfare za najboljeg glumca godine, "težak" oko 540 milijuna dolara, primjer je kako se mogu premostiti vjerske razlike na podijeljenom potkontinentu. Musliman rođen u New Delhiju oženjen je hinduističkom vjernicom i svoju djecu odgaja u duhu tolerancije; u njihovoj kući se na istoj polici nalaze Kur'an i kipovi hinduističkih božanstava.
Kao suvlasnik kriketske momčadi Kolkata Knight Riders, Khan je javno izjavio da je za IPL (Indian Premier League) natjecanje Twenty20 trebalo odabrati i pakistanske, a ne samo indijske kriketaše, ali to je izazvalo žestoke reakcije pristaša stranke Shiv Sena, hinduističkih ekstremista koji su na vlasti u Mumbaiju, i koji su zaprijetili neredima i bojkotom novoga Khanova filma. A možda im nisu zasmetale samo njegove sportske izjave, nego i sadržaj filma.
U "Moje ime je Khan" Shah Rukh glumi muslimana s Aspergerovim sindromom (blagim oblikom autizma) koji se zaljubljuje u samohranu majku, vlasnicu frizerskog salona koju glumi indijska zvijezda Kajol. Njihovoj ljubavi ispriječi se predrasuda prema muslimanima nakon napada 11. rujna.
Film je prikazalo više od 30 kina u Mumbaiju, ali su u nekima izbijali neredi – pristaše Shiv Sene bacale su kamenje i htjele na silu ući u kina u kojima se prikazuje film njima omraženog glumca. Bilo je i spaljivanja plakata, a policija je uhitila 49 izgrednika. Premda su neka kina odustala od prikazivanja filma, u drugima je bila takva potražnja za kartama da su bez ulaznice ostale i takve bollywoodske zvijezde kao što je Pooja Bedi i njezin otac Kabir Bedi (slavni "Sandokan").
Shah Rukh Khan je na europskim premijerama svojeg filma u Londonu i Berlinu pozvao na toleranciju i zamolio da se film smatra kolektivnim djelom i tretira kao film, a ne napada zbog jednog glumca. Na svojoj stranici na Twitteru zahvalio je svim obožavateljima koji su u tolikom broju napunili kina kako bi pogledali njegov novi uradak.