Trgovački sud u Rijeci objavio je oglas kojim se pozivaju vjerovnici Piratske stranke u stečaju da u roku od 45 dana prijave svoja potraživanja od te političke stranke s ukupnim dugom nešto većim od 15.000 kuna.
Sudskim oglasom pozivaju se i zastupnici Piratske stranke (PS) da u roku od 15 dana predaju popis imovina i obaveza te stranke, a ne odazovu li se vjerovnici i zastupnici stranke u zakonski predviđenim rokovima, sud će smatrati da je dužnik nesposoban za plaćanje te će po službenoj dužnosti donijeti rješenje o otvaranju skraćenog stečajnog postupka.
Piratska stranka je upisana u registar političkih stranka u rujnu 2011. Kao sjedište stranke navodi se Osječka 74a u Rijeci, predsjednica i predstavnica stranke je Maša Utković, a kao dopredsjednik naveden je Marijan Ferić.
Kako su u medijima isticali čelnici te izvanparlamentarne stranke, Piratska stranka u Hrvatskoj nastala je kada su u isto vrijeme osnovane dvije Piratske stranke – u Zagrebu i u Rijeci. Te su se dvije skupine spojile i dogovorile da će ići na zajedničko osnivanje jer su se zalagali za iste ideje.
Kako se isticalo, Piratska stranka u Hrvatskoj vodila se najvećim dijelom međunarodnim uputama i smjernicama zadanima Deklaracijom iz Uppsale, a koje su dio politike svih piratskih stranaka među kojima je prva osnovana upravo u Švedskoj 2006.
Među proklamiranim ciljevima čelnici hrvatske Piratske stranke isticali su "prilagodbu autorskih i srodnih prava trenutnoj situaciji u svijetu, promjene u patentnom i intelektualnom vlasništvu u smislu da se smanje ograničenja, ljudska prava, pravo na privatnost i zaštitu osobnih podataka".
Piratska stranka izašla je na izbore za Europski parlament 2013. sa svojom listom kandidata i osvojila 1,13 posto, odnosno 8345 glasova.