Politika Hrvata u BiH formira se u Mostaru, ali politika Republike Hrvatske ne bi trebala jer za to postoji Zagreb. Pa ipak, danas možda više nego ikad imamo taj pritisak da Zagreb mora slušati Mostar
Komentara 5
TO
Ovo je besmisleno filozofiranje. Točno se zna koje su obveze Republike Hrvatske kao potpisnice Daytonskog sporazuma i nema niti bi trebalo biti ikakvih razlika između stajališta Zagreba i stajališta institucija tamošnjih Hrvata. Dok se u Zagrebu nezaintesirano promatralo ili čak opstruiralo tamošnje Hrvate, njihov je položaj bio sve gori, a nikakve stvarne koncesije od druga dva tamošnja naroda nisu dobivene. To je poraz slijepe politike koju su vodile prvenstveno Račanova i Milanovićeva vlada. Nikakvu to dobrohotnost nije izazvalo u Sarajevu koje zadnjih godina dodatno opstruira Hrvate unutar federacijskog entiteta. Za nadati je da je čitava politička scena u Hrvatskoj (ili njezin najbitniji dio) to shvatila. Pitanje BiH je sigurnosno pitanje za Hrvatsku i nije nikako nam svejedno u kakvom će stanju biti tamošnji Hrvati.
HR je supotpisnica daytonskog sporazuma a hrvati su u BiH potpuno izigrani,tako da se HR mora brinut o njima...
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Izdajnici na vlasti nažalost slušaju Brisel i Sarajevo umjesto Mostara!