Najavljena kontrola prekovremenog rada putem videonadzora u Hrvatskom saboru nezakonita je i predstavlja zloporabu sigurnosnih kamera - tvrdi Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH.
Ističu da se videonadzor može koristiti samo u sigurnosne svrhe, a ne i za snimanje zaposlenika te traži od DORH-a poduzimanje mjera zbog neovlaštenog praćenja i nadzora saborskih službenika.
Tvrde da je činjenicu je li prekovremeni rad stvarno odrađen ili nije moguće vjerodostojno utvrditi praćenjem elektroničke evidencije ulazaka i izlazaka s posla.
Iz Sabora to demantiraju i tvrde da videonadzor u Saboru postoji samo za javni prostor i isključivo je sigurnosne prirode. Hrvatski sabor ima već više godina i elektronički sustav evidencije koji nepogrešivo evidentira ulaske i izlaske iz prostora Sabora. Ne postoji ništa što bi na bilo koji način imalo obilježja neovlaštenog praćenja i neovlaštenog nadzora u bilo kojim okolnostima. Svako drugo tumačenje ovih činjenica potpuna je dezinformacija i insinuacija. Iz ovoga jasno proizlazi da se u slučaju praćenja prekovremenog rada u Hrvatskom saboru ne postupa drugačije od onoga kako se postupa u ostalim tijelima Državne uprave - piše u odgovoru koji potpisuje Ružica Šimunović, voditeljica saborske službe za odnose s javnošću.
zamislite da sabornicima izračunaju koliko sati u mjesecu rade, pojedincima (čitaj velikoj većini) bi na kraju mjeseca ispalo da rade 15 ili 20 minuta, a plaća između 25.000 ili 30.000 kn, naravno ali kod nas treba kontrolirati samo one koje rade