PROMO

Traju prijave za projekt Scinergy, koji će tvrtke u Hrvatskoj besplatno povezati sa znanstvenicima u razvoju inovativnih rješenja

Scinergy
11.01.2024.
u 09:00

Područja u kojima će tvrtke moći dobiti znanstvenu ekspertizu za razvoj inovativnih poslovnih rješenja uključuju umjetnu inteligenciju, energetiku, elektrotehniku, računarstvo, biotehnologiju, hranu, agronomiju, medicinu, fiziku i mnoga druga, a svoja iskustva i znanja pružit će im znanstvenici s FER-a, PMF-a, FOI-ja, FESB-a, Instituta Ruđer Bošković, FKIT-a, PBF-a i drugih prestižnih znanstvenih institucija.

U tijeku su prijave za projekt Scinergy koji će tvrtkama koje posluju u Hrvatskoj omogućiti ekskluzivan pristup ekspertizi vrhunskih znanstvenika i znanstvenoj infrastrukturi koja im je potrebna za razvoj ili unaprjeđenje proizvoda, usluga ili poslovnih procesa. Tvrtke će biti uparene sa znanstvenicima čija se ekspertiza, specifična znanja i tehnologije najbolje podudaraju s njihovim potrebama, a u tome će im pomoći Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) koji ovaj projekt uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi u okviru svojeg programa Nuqleus.

Cilj je projekta potaknuti u Hrvatskoj jaču suradnju znanstvene i poslovne zajednice na realizaciji inovativnih projekata. Prijaviti se može bilo koja tvrtka registrirana u Hrvatskoj, neovisno o svojoj veličini i djelatnosti, kojoj je potrebna stručna i znanstvena ekspertiza da bi postala inovativnija i konkurentnija na tržištu, ali do takve ekspertize ne zna ili nije u mogućnosti doći.

Područja u kojima će tvrtke moći dobiti znanstvenu ekspertizu uključuju umjetnu inteligenciju, energetiku, elektrotehniku, računarstvo, biotehnologiju, hranu, agronomiju, medicinu, fiziku i mnoga druga, a svoja iskustva i znanja pružit će im znanstvenici koji dolaze s FER-a, PMF-a, FOI-ja, FESB-a, Instituta Ruđer Bošković, FKIT-a, PBF-a i drugih prestižnih znanstvenih institucija.

Riječ je o pilotu globalnog projekta Europske komisije koji koordinira Svjetska banka u suradnji s međunarodnim partnerima London Business School (LBS) i Massachusetts Institute of Technology (MIT). Hrvatska će time postati prvi testni poligon za ovaj inovativni projekt, koji će potom biti prilagođen za što uspješniju daljnju globalnu primjenu.

Svi zainteresirani poslovni subjekti prijaviti se mogu do 21. siječnja ove godine putem službene stranice https://nuqleus.io/scinergy/. Sudjelovanje u projektu je besplatno za sve odabrane sudionike, a financira se sredstvima Europske unije.

Odabrani znanstvenici i predstavnici tvrtki susrest će se na posebnom dvodnevnom matchmaking događanju u veljači, gdje će imati priliku upoznati se i istražiti potencijale za suradnju. Nakon toga, kroz vođene sastanke tijekom dvomjesečnog razdoblja, uparene tvrtke i znanstvenici dobit će potrebnu edukaciju, pomoć u strukturiranju i razvoju suradnje, uvid u mogućnosti za financiranje suradnje i ostalu podršku.

„Važno je da tvrtke u svojim prijavama što detaljnije objasne izazov s kojim se susreću u poslovanju i koji bi željele riješiti uz pomoć znanstvenika. Dobijemo li potpunu informaciju kakve su potrebe za ekspertizom i očekivanja pojedine tvrtke, veća je i vjerojatnost da ćemo je dobro spojiti s odgovarajućim znanstvenikom“, ističe Matija Srbić, koordinator programa Nuqleus, u okviru kojeg će se provoditi projekt.

Više informacija o projektu Scinergy i postupku prijave: https://nuqleus.io/scinergy/.

Ključne riječi

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije