Iako je još 2004. Skupština Srbije donijela zakon kojim se izjednačavaju prava pripadnika četničkog pokreta Draže Mihailovića i partizana, srpska vlada nije ništa učinila da se taj zakon i provodi, pa Ravnogorci ili pripadnici "Jugoslavenske vojske u otadžbini (JVuO)" kao sebe nazivaju, svoja prava uživaju samo na papiru, a mirovinu nije dobio nijedan od oko 3 000 Ravnogoraca koliko ih se prijavilo. Aleksandar Čotrić zastupnik u Skupštini i prvi čovjek Republičke "asocijacije za njegovanje tečevina Ravnogorskog pokreta" navodi primjer Hrvatske "koja mirovine isplaćuje čak i domobranima i ustašama, dok kod nas osnovna prava nemaju svi antifašisti" jer, u Srbiji se četnici smatraju antifašistima jer su jednom spasili dvojicu američkih pilota čiji je zrakoplov pao u gudurama gdje su četnici haračili.
- Država se ogriješila o ove ljude. To su časne starine i domoljubi kojima nije potreban novac, već samo zadovoljština da nisu izdajnici niti narodni neprijatelji. Ovu etiketu nepravedno su nosili desetljećima, a ni danas ne postoji mogućnost za njihovo obeštećenje - kaže Čotrić i dodaje kako su članovi ovog i drugih sličnih udruženja ljuti na državu nije provela izjednačavanje s partizanima, a "najviše ih boli apsurdni propis prema kojemu se za dokazivanje sudjelovanja u ratu traži potpis najmanje dvojice
ideoloških protivnika, partizana, članova SUBNOR-a". Zbog nedostatka dokaza da su bili u četničkom pokretu, tj. nisu uspjeli pronaći dva partizana koji bi to posvjedočili, odbijeno je 700 zahtjeva od 4000 podnositelja.
Ravnogorci su zaprijetili kako će se obratiti sudu u Strasbourgu ako u Srbiji nema za njih pravde, ali ih stručnjaci uvjeravaju kako prije valja proći sve sudske razine u Srbiji. Ali kako kaže Čotrić, Ravnogorci su "danas ljudi u dubokoj starosti koji će brzo nestati".
>> Ravnogorski četnici pravdu će tražiti pred sudom u Strasbourgu
Jad i bjeda od tzv. novinara.