Nakon što je bio pritvoren u Austriji, bivši je premijer najprije primijenio taktiku prikazivanja sebe kao žrtve političkog progona. Čak je njegova supruga Mirjana Sanader u tome smislu dala intervju jednim austrijskim novinama.
Dok je u Austriji vođen klasični ekstradicijski postupak, u Hrvatskoj je USKOK neometano nalagao pretrage i blokirao imovinu bivšeg premijera. Blokirani su mu udjeli u tvrtkama Alia savjetovanje i Perbujac te tvrtki Prima Cons registriranoj u Innsbrucku. Prve dvije tvrtke registrirane su u rujnu 2009. godine, kada je kupljen i poslovni prostor u kojemu im je sjedište. Riječ je o penthouseu u Šarengradskoj u Zagrebu plaćenom 900.000 eura. Taj prostor našao se na samome vrhu USKOK-ova zahtjeva za blokadu Sanaderove imovine. Nastavilo se sa stanom u Splitu, stanom i garažom u Zagrebu te dva automobila.
Blokirano je sve što je naveo u imovinskoj kartici, a u njoj je spominjana i ušteđevina od 281.000 kuna te oko 25.000 eura nasljedstva. Blokirani su svi bankovni računi svih članova uže obitelji, a na kraju je mu je pretražen stan i zaplijenjene umjetnine. Govorilo se da su umjetnine vrijedne oko milijun eura, no nije pronađena kolekcija skupocjenih satova kojima se Sanader hvalio u vrijeme kada je bio premijer.
Nije da satovi ne vrijede . Na Kaertner Strasse u Beču ( bizini hotela Saher) imate satove i po 30 do 50.000 €