Nestabilna zračna masa stigla je s područja Italije do hrvatske obale i donijela jako grmljavinsko nevrijeme. U nedjelju ujutro grmljavinski oblaci su se prvo javili na otvorenom moru srednjeg Jadrana, a zatim su zahvatili otoka i obalu od Zadra do Rogoznice donoseći pljuskove i pad temperature zraka. Crometeo članovi dojavili su pijavicu na moru kod Primoštena, na ista nije stigla do kopna i nije načinila bilo kakvu štetu, javlja Crometeo tim.
Kako javlja Crometeo, nevrijeme s tučom zahvatilo je iza 16 sati dijelove otoka Krka. Lokalno je palo preko 20 litara oborina po četvornom metru, a tuča je na sjevernim dijelovima otoka lokalno napravila i stopostotnu štetu na tamošnjim vinogradima. Tuča je načinila štetu i na automobilima u područjima zahvaćenim nevremenom. Neposredno prije nevremena uz obale Krka pojavila se i razvijena pijavica.
Grmljavinski oblaci zatim su se proširili na velik dio Dalmatinske zagore od Knina do Imotskog. Olujni oblak zahvatio je područje Hrvaca između 13 i 14 sati. U kratko vrijeme palo je 20 litara kiše po četvornom metru, a bilo je i tuče. Vjetar je za nevremena imalo olujne udare oko 70 km/h, a temperatura zraka pala je sa 31 na 19 Celzijevih stupnjeva.
Jako grmljavinsko nevrijeme u ranim popodnevnim satima zahvatilo je sjeverozapadnu Istru. Čak 45 litara kiše po četvornom metru palo je u Livadama. Obilna kiša donijela je bujice, a temperatura zraka pala je s 30 na samo 17 Celzijevih stupnjeva. Jači grmljavinski pljuskovi također su zabilježeni mjestimice u Lici, osobito uz granicu s BiH te sjevernije od Osijeka, prema granici s Mađarskom. Upravo se u Slavoniji u popodnevnim satima očekuju najveće grmljavinske nestabilnosti.
Ako ste i vi svjedočili nevremenu na vašem području, možete nam poslati fotografije na javi@vecernji.net
>>Nevrijeme u Maksimiru: Vjetar čupao rasvjetne stupove i nosio golove
Autore vecernji listu, podrucje sjeverno od Osijeka prema Mađarskoj granici ima svoje ime : BARANJA!