Jasmin Repeša
1/5
18.09.2009.
u 20:57

Hrvatska košarkaška reprezentacija u četvrtfinalu EP-a poražena je od Slovenije (67:65) i sutra će protiv Rusije (14.15 sati) igrati za poredak od petog do osmog mjesta, što je također vrlo važno jer prvih šest momčadi iz Poljske automatski osigurava mjesto na SP-u u Turskoj iduće godine.

Hrvatska je sjajno odigrala prvu četvrtinu. Nakon pet minuta na krilima Planinića i Ukića naša reprezentacija je vodila s 11:4. Roko je s 12 koševa (šut za dva 3/4, šut za tri 2/2) uz dvije asistenije u prvih deset minuta bio briljantan.

Slovenci su početkom druge četvrtine počeli igrati agresivniju obranu i u 13. minjuti došli su samo na dva koša zaostatka (27:25), ali dvijema tehničkim pogreškama Jagodnika (nesportski prekršaj) i Nachbara (prigivor) pomogla je Hrvatskoj da u 17. minuti povede s 11 koševa razlike (38:27). Do kraja prvog dijela naša reprezentacija se potpuno napadački razigrala te je u posljednjoj minuti druge četvrtine nakon kontre Popovića imala plus 15 (47:32).

Nažalost, uoči završnih 15 sekundi Popović je nepotrebno prigovorio sucu što su Slovenci iskoristili za tek minus osam (47:39) uoči drugih 20 minuta. Posebno je zaboljela trica Domena Lorbeka u posljednjoj sekundi. U trećoj četvrtini Hrvatska je postigla samo tri koša, a Slovenci 14.

Računajući i posljednju minutu prvog dijela Slovenci su u 11 minuta napravili nevjerojatnu seriju 21:3 za vodstvo 53:50. Prvi igrač naših susjeda je bio Erazem Lorbek (27 koševa) za kojeg naši visoki igrači nisu imali rješenje. Trideset sekundi do kraja utakmice Planinić je šutirao tricu za produžetke, no nije pogodio.