16.06.2020. u 23:08
Rijeka je ovim bodom skočila na drugo mjesto s 53 boda, jednim više od Hajduka i dva ispred Lokomotive
KRAJ UTAKMICE (Kraj)

I to je kraj. Odlična utakmica na Rujevici, nisu razočarali gledatelje igrači Rijeke i Lokomotive, a svi će se zadovoljiti bodom.

Nadoknada
(Nadoknada)

Igrat će se čak šest minuta sudačke nadoknade.

Gol
2:2 (Gol)

Siguran je Fran Karačić.

Penal
PENAL ZA LOKOSE (Penal)

Opet VAR na Rujevici. Pregledava se start nad Uzunijem. Krivac je Capan, a Batinić pokazuje na bijelu točku i crveni karton igraču Rijeke.

Traju konzultacije suca Batinića s VAR sobom. Potvrđen je pogodak.

Gol
78' (Gol)

GOOOOL! Preokret Rijeke u 78. minuti. Zabio je Andrijašević glavom nakon što je s lijeve strane ubacio Smolčić.

Pritisnula je sada Rijeka Lokomotivu i krenula po sva tri boda.

Gol
66' (Gol)

U 64. minuti Rožman je ubacio Yatekea umjesto Lepinjice, a ovaj se samo dvije minute kasnije pokazao kao pravi 'as iz rukava'. Nakon kornera pucao je Velkovski, brani Grbić, ali Yateke iz blizine ubacuje loptu u mrežu za 1:1.

Info
LOKOSI BEZ POBJEDE (Info)

U 18 dosadašnjih susreta ove dvije momčadi na Rujevici, Lokomotiva nije nikada upisala pobjedu.

64'

Sjajna akcija Tolića i Jakića izbacila je samog pred Pandura Uzunija. Ipak, napadač Lokomotive pucao je pored okvira gola.

Zamjena
55' (Zamjena)

Izašao je Petrak kod Lokomotive, ušao je Jakić.

Krenula je žustro Rijeka po izjednačenje i već u 47. minuti preko Andrijaševića pokušala doći do gola. Ipak, Grbić je pokazao zašto ga se spominje u kontekstu reprezentacije.

Info
46' (Info)

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
(Poluvrijeme)

Gotovo je prvo poluvrijeme. Kastrati je iskoristio kontranapad i zabio važan pogodak za vodstvo Lokosa.

Nadoknada
(Nadoknada)

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

Info
43' (Info)

Tražili su igrači Rijeke penal nakon starta Petraka nad Čolakom u šesnaestercu. Ipak, iz VAR sobe javili su sucu Batiniću kako nema govora o najstrožoj kazni. Kakva bi to utakmica s Rujevice bila kada VAR ne bi bio u prvom planu?

Lokomotiva je  u ovom trenutku na drugom mjestu s 52 boda. Kada bi se sada završila liga, Lokosi bi išli u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Izdvojimo sjajnu atmosferu na Rujevici, ljudi su se zaželjeli dobrog nogometa. Stiglo ih je preko tri tisuće.

Ispala je sada Rijeka 'naivna kao francuska sobarica'. Cokaj je poslao dugu loptu sa svoje polovice, a brzi Kastrati bježi obrani domaćih i šalje loptu iza Pandura za vodstvo Lokosa.

Gol
36' (Gol)

GOOOOOOOL!

Prijeti Rijeka udarcem iz daljine, ali dobro to brani Grbić. U međuvremnu se Halilović žali Batiniću kako je Tolić igrao rukom u 16 metara, ali VAR soba nije ništa javila sucu.

Žuti karton
CAPAN POŽUTIO (Žuti karton )

Evo nam i prvog žutog kartona, a sretni dobitnik je Capan iz Rijeke.

Nakon prvih 15 minuta tek jedan udarac Rijeke na gol, Lokosi bez pokušaja.

Početak
1' (Početak)

Počeo je susret.

Utakmicu će suditi Damir Batinić.

Info
SASTAVI (Info)
Info
VRAĆA SE KASTRATI (Info)

Lokomotivi se vraća sjajni Lirim Kastrati, a Rožman će za razliku od Varaždina, od prve minute u igru gurnuti Čolaka i Andrijaševića. U slučaju pobjede Lokosi će preskočiti Rijeku koja će ostati na 51 bodu, a momčad iz Zagreba tada bi imala 52.

Info
STIŽU GLEDATELJI (Info)

Utakmica će se igrati pred gledateljima, a igrači Simona Rožmana u susret ulaze nakon neočekivanog remija i gubitka dva boda protiv Varaždina.

Momčad Gorana Tomića je pak u prošlom kolu u derbiju bila bolja od prvoplasiranog Dinama pogotkom Marka Tolića s bijele točke.