Varaždinac Žugec zlatni na Svjetskom kupu u Kopru

Osijek: Grand Prix Osijek 2017. Žito Challenge Cup, kvalifikacije, konj s hvataljkama
Davor Javorovic/PIXSELL
20.06.2022.
u 20:55

Na istoj spravi, konju s hvataljkama, Jakov Vlahek (ZTD Hrvatski Sokol) osvojio je peto mjesto. Tijana Koren (Nedelišće) bila je peta u finalu preskoka. Bilo je to njezino 38. finale u karijeri na natjecanjima svjetskih kupova.

Mateo Žugec, 20-godišnji Varaždinac, član GK Vindije, osvojio je zlato na konju s hvataljkama na Svjetskom kupu u Kopru. U svom trećem finalu Svjetskog kupa osvojio je drugu medalju i u samo tri tjedna srebru iz Varne dodao i zlato iz Kopra.

– Držim ovu zlatnu medalju u ruci i nemam riječi. Ne mogu vjerovati da sam u samo tri nastupa na Svjetskim kupovima uzeo srebro i zlato. Presretan sam i prezadovoljan. Nadam se da će se tako nastaviti i na Mediteranskim igrama u Alžiru koje me sada čekaju – rekao je Mateo.