Vozačima autobusa i prodavačima karata u Pekingu naređeno je da svoje putnike više ne oslovljavaju s "druže" i "drugarice" nego s "gospodine" ili "gospođo", odnosno "gospođice". Novo pravilo neće se primijeniti na starije stanovnike. Za njih je predloženo oslovljavanje sa "stari druže" ili "stari gospodine".
U novoizdanom priručniku za vozače i prodavače karata predložen je i način obraćanja mlađim putnicima, primjerice od "studente" do "putniče". "Drug" je među mlađom populacijom žargonski izraz za homoseksualca.
Kineski komunisti oslovljavanje s "druže" preuzeli su iz Sovjetskog Saveza jer su ga smatrali daleko prijateljskijom formom od dotadašnjih.
"Zbogom, druže"
Novi pravilnik u oslovljavanju: I Kina odustaje od "drugova"
U novoizdanom priručniku za vozače i prodavače karata predložen je i način obraćanja mlađim putnicima, primjerice od "studente" do "putniče".
Komentara 3
OB
da je kod njih pravi komunizam danas bi bili sjeverna koreja bjelorusija kuba ili tako nešt a oni su gospodarski div uskoro najači na svijetu
IZ
čim imaš u đepu više od 100$ odmah postaneš gospodin a kad ih nemaš zoveš se druže proleter fukara jaran kokuz jalijaš itd uvidjeli to i kinezi osim matrijalnih da promjene i govorne navike
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Jedan od posljednjih komunističkih \"bastiona\", polako ali sigurno pada pod najezdom kapitalizma. Jedan režim istiskuje drugi, to je stvarnost događanja u Kini.