Da ga boli vrat i da je ozlijeđen u prometnoj nesreći, iako mu u tom sudaru nije bilo ništa, glumio je, tereti se, čak i jedan policajac. Darko I. iz Vinkovaca, policajac PU vukovarsko-srijemske, doživio je “nezgodu” na cesti 25. studenoga 2015.
Posebni mobiteli za posao
Lažne ozljede “dijagnosticirala” mu je, smatraju tužitelji, dr. Mirjana Petrović Lukačević, voditeljica Odjela za hitan bolnički prijem u vinkovačkoj bolnici. Odlazio je i na terapije kako bi se “oporavio”. Krajnji je cilj te “predstave” bio skupiti liječničke papire s kojima bi odvjetnici Marko i Željko Drnasin, kao opunomoćenici, zatražili odštetu od osiguravajuće kuće. Po sličnom principu i iz istog razloga, i učiteljica Dušanka M. iz Markušice liječila je par dana kasnije, tereti se, nepostojeću trzajnu ozljedu.
Uhodan je to bio model, smatra Uskok, po kojem se “muljalo” s policama osiguranja od automobilske odgovornosti. Optužnica je nedavno podignuta protiv 52 osobe, a ispisana je na čak 221 stranici. Na vrhu te piramide bila je, navodi se, petorka koja je pronalazila i instruirala lažne oštećenike. Zločinačko je udruženje predvodio, po tome, imovinom bogati odvjetnik Marko Drnasin, a u svoju je ekipu okupio svoga sina Željka Drnasina, s kojim dijeli odvjetnički ured, zatim zamjenika načelnika PP Ilok Marinka Ćorića, Darka Benića, inače, saveznog nogometnog sudca, ali i sindikalnog povjerenika u HŽ Cargu i liječnicu Mirjanu Petrović Lukačević. Zadatak donačelnika Ćorića bio je da zaviri u policijski bilten te Darku Beniću dojavi podatke o prometnim nesrećama i sudionicima tih nesreća. Imali su i “posebne mobitele” za taj posao.
Policajac sve priznao
Benić je potom pronalazio te sudionike i nudio im odvjetničke usluge oca i sina Drnasina. Upućivao ih je, navodi se, kako da simuliraju bolove u vratu, glavobolju i strahove, ističući kako ih je nemoguće osporiti. U rukama odvjetnika, pak, završavali su troškovi pravnog zastupanja, ali i najmanje 10 posto isplaćene odštete. Drnasini su zatražili od osiguranja, tako, isplatu ukupno 308.000 kuna odštete i još 35.750 kuna odvjetničkih troškova. No, isplaćeno im je za deset okrivljenika približno 55.000 kuna odštete i 13.750 kuna troškova. Odvjetnicima u džepu završilo je, od toga, kako se tereti, oko 38.000 kuna. Policajac Ćorić priznao je da je “drukao” službene informacije Beniću.
– Nema se što puno reći, to je nedvojbeno – izjavio je on.
>> Zamjenik načelnika policije za 3000 kuna mjesečno prokockao je cijelu karijeru
zašto malo ne pišete o tome kako osiguravajuće kuće ne isplaćuju stvarne štete poštenim ljudima i kako auto limari-lakireri ne žele uopće popravljati automobile kojima štetu plaćaju tj. ne plaćaju osiguravajuća društva ?