Opijanje, drogiranje i pušenje nije način na koji se oni zabavljaju, no nisu zbog toga nimalo drukčiji ili, kako neki kažu, "nenormalni", samo su, kako vole za sebe reći, umjereni.
– Kada spomenem da studiram na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, ljudi prvo pomisle da sam svećenik ili me pitaju hoću li to postati. Na takve se reakcije nasmijem i objasnim im da studiranje na mom faksu ne znači nužno i svećenički život – rekao je brucoš KBF-a Štefan Marković.
Većina kolega studenata prepuna je predrasuda o bogoslovnom fakultetu. Uvijek je tako bilo, no iznenađujuće je da su to najčešće njihovi vršnjaci.
– Smiješno je kada me kolege s drugih fakulteta pitaju: "Kako možeš studirati na KBF-u, pa zar nisi mogao ništa drugo?". Da smo posebni, to znamo, ali nismo nenormalni. Zabavljamo se, izlazimo, pijemo pivo kao i svi drugi, samo u ograničenim količinama – objasnila je Marijana Mioč.
Kako kažu, oni žele biti primjer mladima kako se može zabaviti i bez pretjeranog uživanja u alkoholu i drugim porocima.
– Za dobru zabavu najvažnije je imati dobru ekipu, a mi s KBF-a iznimno smo povezani. Rado pomažemo jedni drugima i ne smatramo jedni druge konkurencijom, što je čest slučaj kod drugih fakulteta gdje svi gledaju samo svoja posla – objasnila je Deborah Agić.
Marko Čolak, mladi bogoslov koji živi u sjemeništu, također se voli zabavljati.
– Odlučio sam se na svećenički poziv i to me razlikuje od drugih. Svi misle da se mi samo molimo i ne radimo ništa drugo. No, i mi smo mladi iako imamo drukčije prioritete – rekao je Marko Čolak. Ta je četvorka uz pomoć profesora i kolega uspjela organizirati i prvu brucošijadu KBF-a koja se održala u srijedu navečer.
Nigdje je ne pise kako je bilo.