Vlada je donijela konačnu odluku o razlazu s MOL-om u Ini. Na sjednici Vlade poduzet je prvi korak – odabrat će se investicijski savjetnik za transakciju mogućeg otkupa dionica koje drži MOL u domaćoj naftnoj kompaniji. O toj namjeri javno se progovorilo lani, ali navodno je ta tema bila na dnevnom redu i u vrijeme Milanovićeve Vlade. Lani je bio plan da država novac za otkup 49-postotnog MOL-ova udjela nabavi kroz prodaju udjela u HEP-u.
Sada se od te kombinacije odustalo. Prodaja udjela u HEP-u načelno je dogovorena, no taj bi novac bio namijenjen za druge svrhe, a ne Inu iako zbog sušne godine i očekivanih lošijih rezultata HEP-a izgleda da će se i s planom prodaje udjela u HEP-u i mogućeg IPO-a pričekati. A jasno je i da otkup MOL-ova udjela također neće biti brzinski.
>>Cijeli tekst čitajte u tiskanom izdanju Večernjeg lista ili u e-izdanju.
Od ostalih tema izdvajamo:
>>Oliver teško bolestan: Idem na pretrage, no dobro se osjećam
>>Kopirali bi Zagreb: Britanci žele granicu s Irskom po uzoru na hrvatsku granicu s BiH kod Neuma
>>Rasulo u SDP-u: Radenko zamijenio Draženka u skupštini pa prebjegao Bandiću
>>Vlada mora naći novac za 4500 vatrogasaca koji su gasili Dalmaciju
>>Boksački meč stoljeća težak 700 milijuna dolara za mnoge je farsa
>>Prilog Ekran
Prodaja dobrim dijelom uspješne energetske tvrtke koja ima budućnost, jer će s električna energija uskoro koristiti i u ogromnom broju auta, da bi se kupila totalno devastirana kompanija upitne budućnosti je ništa drugo nego veleizdaja.