Otac mu je bio židov, a majka austrijska katolkinja. On je, pak, rođen u ukrajinskoj Lavovskoj oblasti. Školovao se za ljekarnika i zatim krenuo trbuhom za kruhom diljem Austro-Ugarske Monarhije, pa je tako je došao i u Hrvatsku, još kao mladić. No, ubrzo je postao poznat kao pionir u farmaciji na našem području. Eugen Viktor Feller umro je na današnji dan prije 85 godina, a osim po svojim uspjesima u industriji ljekova, poznat je i po tome što je u Zagrebu, na uglu Trga bana Jelačića i Jurišićeve ulice, izgradio prvu četverokatnicu u Zagrebu koja je ubrzo bila prozvana zagrebačkim neboderom.
Zvan prema njegovom čudsnom eliksiru Elsa-fluid koji je plijenio pozornost svih Zagrepčana i stanovnika njegove okolice, upravo je "Elsa-fluid dom" po svojoj konstrukciji i dekoraciji za neke bio najmoderniji objekt tadašnjeg Zagreba. Taj "neboder", kako su ga u ono vrijeme nazvali, vrlo brzo je postao senzacija za sve ljude iz provincije koji su se čudom čudili čega sve nema u Zagrebu. Zgrada je bila u stilu secesije, a ljudi su govorili da se Zagreb "amerikanizira", jer su slikarske dekoracije bile potpuno podređene neobičnom lijeku.
A sam pripravak, smatralo se, bio je lijek za sve, pa se preproučivao svima, od mladih i starih do seljaka, službenika i vojnika. Sam Feller reklamirao ga je kao čudotovran eliksir koji je dobar za cijeli organizam, ali i kao kao sredstvo za čišćenje, za dezinficiranje tijela. Kućni lijek, ukratko, gotovo za sve. Reklamirala se i kao čudotvorna vodica koja liječi sve tegobe, od kostobolje na dalje, a navodno je i pomlađivala.
- Uz Elsa-fluid, Feller je u Stubici proizvodio i druge Elsa proizvode, primjerice Tjerajuće Elsa-pilule za poboljšanje probave, sredstvo za čišćenje čiji je glavni sastojak bila rabarbara, Fellerove šećerne pastile proti glista pod nazivom Elsa bile su namijenjene ponajprije djeci, ali izvrsno djeluju i na odrasle. Elsa-švedske kapi zapravo je bio liker za trbuh, a koristio se za probavu i poticanje teka. Protiv kašlja i boli u prsima Feller je proizvodio Elsa-zagorski sok, a protiv slabokrvnosti Elsa-kina-željezno vino. Za dug život u ponudi je bilo Elsa riblje ulje, koje jača svakoga, posebice slabe žene i djecu, Elsa-Mentolni klinčić, kojim su se uklanjale glavobolja i migrena, ali je ublažavao i posljedice uboda insekata - stoji na web stranici tvrtke M.E.V. Feller koja posluje u Stubici, iz koje je Eugen Viktor doselio u Zagreb.
Prodavala se i u zagrebačkoj ljekarni na Jelačićevu trgu, a tim proizvodom Hrvatska je dobila svoj prvi registrirani brand svega dvadesetak godina nakon Velike Britanije. Pročelje je velike zgrade na Trgu bana Jelačića zato bilo u obliku boce, a na zidovima su postavljene reklamne poruke, dok je na krovu pisao natpis "Što je Elza-fluid, to se zna".
Sam Feller kao ljekarnik bio je izuzetno uspješan, a svoju čudotvornu bočicu prodavao je u milijunima. Godine 1908. iz Donje Stubice poštom se otpremalo od 300 do 400 pošiljki lijeka na dan i primalo gotovo isto toliko novčanih uputnica. Feller je osvojio tržište Austrije, Njemačke i ostalih europskih zemalja, te Egipta, Kine, Japana i Amerike, u koju se eliksir osobito izvozio u doba prohibicije jer je u velikom postotku sadržavao alkohol. Sve to dalo je Felleru veliko bogatstvo pa je, osim četverokatnice na početku Jurišićeve, sagradio i vilu s vrtom u Jurjevskoj ulici. No, Feller podrijetlo svoje karijere veže uz Donje Stubice, pa je ondje sagradio 1901. godine zgradu, odnosno tvornicu-laboratorij za potrebe proizvodnje. Feller je otvorio fundaciju za pomoć majkama i obiteljima poginulih hrvatskih vojnika tijekom Prvog svjetskog rata, a preminuo je u Zagrebu, 15. studenoga 1936., te je sahranjen na Mirogoju.