Prošlog su vikenda mladi dizajneri pretvorili ulazni plato Muzeja suvremene umjetnosti u veliku trgovinu na otvorenom. “Poslušajte priče koje se kriju iza predmeta” jedna je od poruka kojom je dizajnerska grupa ReAktor vrlo intenzivno počela informirati javnost o muci i trudu koji stoji iza stvaranja dvadesetak autorskih predmeta. Neki su od tih stvarnih proizvoda zanimljiva izgleda veoma zanimljivi za moguće korištenje i široku primjenu.
Mladi dizajneri okupljeni oko Hrvatskoga dizajnerskoga društva i grupe Narativ pokazali su kako se od gramofonskih ploča mogu izraditi luster ili zdjela, a publika se dosta zadržavala i kod stola na rasklapanje koji može poslužiti kao radna ploha za laptop, a kad se otvori postaje stol za objedovanje za četiri osobe (autorice su Roberta Bratović i Ivana Borovnjak). Maja Mesić predstavila je svoj inovativni mekani tepih koji amortizira udarce, a Ksenija Jurinec svjetiljke. Simon Morasi Piperčić publiku je zainteresirao prototipom stola koji se rastavlja i posprema kad se ne koristi, a praktične ladice koje su zapravo poslužavnici (složeni od manjega prema većemu) na nekoliko katova izradile su Maša Milovac, Dora Đurkesac i Mia Bogovac. Drvo je izvrsno obrađeno, bilo je i zainteresiranih kupaca, međutim još uvijek je riječ o protopipu koji ima cijenu višu od tri tisuće kuna.
“Faldane” sjedalice od filca i košarice u obliku cvijeta pokazala je Svjetlana Despot, a grupa Numen svoj jednostavan drveni stol. Dok stolovi, police, sjedalice i police žele uljepšati interijer korisnika, ima i onih koji su se koncentrirali na oblikovna poboljšanja predmeta za pripremu hrane, primjerice gradela. Među ostalima, prvi put su se uživo pred muzejem pekle i srdele, jer je ekipa Branimira Paškvana predstavila dizajn gradela koje se mogu montirati na barku - nešto što doista nismo ranije mogli isprobati.