Društvenim mrežama koriste se gotovo svi, ali ne na isti način. Ima onih koji neće nikada ništa objaviti, onih koji objave povremeno nešto za prijatelje, ali i onih koji svakodnevno moraju biti prisutni na društvenim mrežama - i to najčešće objavljujući fotografije sebe.
"Ako se koriste umjereno, mreže mogu biti odličan način povezivanja s drugim ljudima i odličan način da se osoba izrazi, pogotovo mladi ljudi. S druge strane, ako se pretjeruje može doći do ovisnosti i tragičnih posljedica kao što su mentalni poremećaji", rekla je dr. Karrie Lager, dječja psihologinja.
Stomatolozi otkrili: Ovo je najgore vrijeme za pranje zuba!
Sveučilište Columbia nedavno je provelo jedno istraživanje i potvrdilo njezinu teoriju. Rezultati su pokazali da oko 70 posto tinejdžera društvene mreže koriste svaki dan, a upravo oni pet puta češće puše, tri puta češće piju alkohol i dva puta češće konzumiraju marihuanu. Krivac za to je internet jer danas on, uz roditelje i obrazovne sustave, odgaja djecu - i to možda s najvećim utjecajem. Mladi se uspoređuju s drugim ljudima koji pak svoj život predstavljaju savršenim. Sve više čeznu za istim ili sličnim stvarima koje netko ima, trude se postati kao ta osoba i stvara se ovisnost o lajkovima, komentarima i broju pratitelja jer ljudi misle da na taj način pokazuju da vrijede, prenosi HuffPost.
Pokazivanje sebe i otkrivanje vlastitog života putem fotografija na društvenim mrežama uzrokuje povećano lučenje dopamina, hormona ugode povezanog s ovisničkim ponašanjem, naglasili su znanstvenici sa Sveučilišta Harvard.
Na prvi pogled izgleda kao običan selfie, ali ono u pozadini zaprepastilo je sve:
Ne volim.selfije