11.05.2019. u 20:51
Dvoboj na Rujevici je bila dobra najava finala kupa koji nogometaši Dinama i Rijeke igraju 22. svibnja u Puli

U predigri finala Kupa u kojem se već za desetak dana iste momčadi sastaju u Puli, Rijekin trener Igor Bišćan izveo je poprilično obrambenu formaciju s čak trojicom stopera (Escoval, Punčec, Župarić), četiri radilice u sredini, dok su na klupi ostali Acosty, plemeniti Murić i drugi napadač Čolak. U derbiju 33. kola Prve HNL na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama igrali su 0:0.

U takvoj konstelaciji snaga prvaku nije bilo teško nametnuti dominaciju u sredini u otvaranju utakmice, drugoplasirana momčad prvenstva jedva da bi prešla centar, a i kad bi prešla brzo bi predala loptu. No, plavi su u početku dominirali bez većih prilika, pa je bilo zanimljivije na tribinama. Boysi su iz kaveza skandirali – Igoru Bišćanu! Treneru Rijeke i igračkoj legendi Dinama kojeg šutljiva Armada previše ne ljubi. Reklo bi se – 0:1!

U 16. minuti Atiemwen je dobio odličnu loptu u for, startao je Punčec na rubu šesnaesterca, a sudac Zebec ostao je nijem, što je izazvalo žučni protest Nenada Bjelice. U 23. minuti odlično je pucao Gojak, ali Sluga je uspio zaustaviti udarac.

U 26. minuti najbolja prilika Dinama nakon udarca iz kuta – Olmo je pronašao Rrahmanija čiju je nezgodnu loptu Sluga jedva ulovio. Od Rijeke u pola sata prema naprijed ništa, tek poneki sjajan potez Ivana Lepinjice koji stasa u sjajnog zadnjeg veznog i svaka čast Bišćanu što mu je ovog proljeća ukazao priliku i stao iza tog mladog dečka.

U 44. minuti još jedna sporna situacija na rubu šesnaesterca Rijeke – Nikola Moro evidentno je srušen u pokušaju ulaska u šesnaesterac, bila je to zapravo matna situacija za plave, a Zebec nije dosudio ništa! Bjelica je tu potpuno izgubio živce, punih minutu i pol vikao je na četvrtog suca kao da mu prvenstvo ovisi o tome. No, ljutio se s pravom.

Nastavilo se u istom ritmu, Stojanovića su u 48. centimetri dijelili od pogotka, ljevicom je uzdrmao gredu. Poprilično su sreće imali Riječani i tada i u većem dijelu utakmice. Teško da će u finalu Kupa u Puli preživjeti još jednu ovakvu utakmicu.

Rijeka - Dinamo
1/7

Zakuhalo se u samoj završnici, rastao je pritisak na nesigurnog Zebeca, a Riječani su se nešto ohrabrili otupjevši napade plavih. No, od pogotka su ostali vrlo daleko.

Ako ćemo se šaliti – prije ćeš u Rijeci dočekati kišu nego pogodak. Stigla je na samom kraju derbija...

- Zadovoljan sam, nismo Rijeci dali pravu šansu na njenom terenu. Ne znam kakvi će biti u finalu kupa, al' znam kakva će biti moja momčad  - rekao je Dinamov trener Nenad Bjelica te dodao kako se ne ljuti na suca Zebeca, jer i on može pogriješiti:

- Zebec je jedan od naših najboljih sudaca.

Poredak: Dinamo 83, Rijeka 63, Osijek i Hajduk po 56, Gorica 53, Lokomotiva 48, Slaven 32, Inter 28, Istra 22, Rudeš 14.

RIJEKA – DINAMO 0:0
RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja 5543. Sudac: Mario Zebec (Varaždin)
RIJEKA: Sluga – Kvržić, Punčec, Escoval, Župarić, Mamić – Lepinjica, Pavičić – Halilović (od 90. Capan), Lončar (od 84. Murić) – Puljić (od 67. Čolak). Trener Igor Bišćan
DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Lešković, Rrahmani – Moro, Gojak – Atiemwen, Oršić (od 81. Šitum), Olmo – Petković. Trener Nenad Bjelica

Rijeka
0-0
Dinamo
Prva HNL, 19, Rujevica
Kraj
Kraj (Kraj)

U derbiju 33. kola Prve HNL na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama igrali su 0:0.

Plavi su bili opasnija momčad, dok se domaćin  uglavnom branio. Vratar domaće momčadi Sluga istaknuo se s nekoliko dobrih obrana.

U prvom poluvremenu obranio je dvije sjajne prilike Rrahmanija. U 48. minuti Stojanović je s 20-ak metara pogodio gredu.

Nogometaši Dinama i Rijeke 22. svibnja u Puli igraju finale kupa.

U Zagrebu su nogometaši Osijeka pobijedili Lokomotivu s 4:0 i vratili se na treće mjesto.

90'+1

Capan je ušao umjesto Halilovića.

90'

Pokušaj Čolaka otišao je kraj vrata.

85'

Rijeka se uspješno brani. Dinamo nastavlja prijetiti iz prekida.

Zamjena
84' (Zamjena)

Lončar je ušao umjesto Murića

Zamjena
82' (Zamjena)

Šitum je ušao umjesto Oršića.

Žuti karton
80' (Žuti karton )

Lešković je dobio žuti karton.

Žuti karton
72' (Žuti karton )

Kvržić je zbog prekršaja na Rrahanijem dobio žutu karton.

Zamjena
67' (Zamjena)

Čolak je ušao umjesto Puljića.

Žuti karton
66' (Žuti karton )

Gojak je dobio žuti karton.

62'

Dinamo i dalje drži visok ritam, a Rijeka se još uvijek uspješno brani.

58'

Utakmicu na Rujevici prati 5.543 gledatelja.

Žuti karton
53' (Žuti karton )

Lepinjica je dobio žuti karton.

48'

Odlična prilika Dinama. Stojanović je s 20-ak metara pogodio gredu.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvih 45 minuta na Rujevici. Nakon prvog poluvremena nogometaši Rijeke i Dinama igraju bez pogodaka. Plavi su imali 64 posto vremena loptu u svojim nogama. U prvom dijelu istaknuo se vratar domaće momčadi Sluga s nekoliko dobrih obrana. Vrijedi istaknuti dvije sjajne prilike Dinama, a oba je puta pucao Rrahmani.

45'

Nova prilika za Dinamo! Rrahmani je opalio iz daljine u suprotne rašlje, ali je Sluga sjajno obanio!

Žuti karton
38' (Žuti karton )

Rrahmani je zbog grubog prekršaja dobio žuti karton.

33'

Rijeka je još jednom uspjela doći na Dinamovu polovicu, ali je brzo izgubila loptu.

26'

Sjajna prilika za Dinamo. Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla do Rrahmanija koji gađa u vrata, ali je njegov pokušaj Sluga obranio. Odbijenu loptu Oršić je krivo zahvatio, te je pucao kraj vratnice.

23'

Gojak je pucao iz velike udaljenosti, ali vratar Sluga ponovno je bio uspješniji.

18'

Rijeka je napokon zaprijetila, Mamić je pucao s 19 metaram, ali je njegov pokušaj otišao iznad Livakovićevih vrata.

14'

Oršić iz slobodnog udarca prebacio 'živi zid', ali i vrata Rijeke.

13'

Dinamo ima inicijativu, ali još nije stvorio pravu priliku. Rijeka se muči kako bi prešla centar.

7'

Oršić je srušen s lijeve strane, pa je Dinamo dobio slobodan udarac. Nakon ubačaj Lešković je pucao glavom, ali je obrana Rijeke očistila opasnost.

2'

Dinamovi navijači skandirali su treneru Rijeke Igoru Bišćanu.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica na Rujevici. Susret sudi Mario Zebec.

U ranije odigranom susretu u Zagrebu nogometaši Osijeka pobijedili su Lokomotivu s 4:0 (1:0) i vratili se na treće mjesto, više OVDJE

Sastavi

Evo i sastava,

Rijeka: Sluga - Escoval, Punčec, Župarić, Mamić - Lepinjica - Kvržić, Halilović, Pavičić, Lončar - Puljić.

Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Dilaver, Rrahmani - Gojak, Moro - Atiemwen, Olmo, Oršić - Petković.

Dobra večer! Derbi 33. kola Prve HNL igra se na Rujevici gdje drugoplasirana Rijeka igra protiv Dinama. Hrvatski prvak stiže s 20 bodova viška.

Dvoboj na Rujevici je dobra najava finala kupa koji nogometaši Dinama i Rijeke igraju 22. svibnja u Puli.

Tijek dvoboja pratite na portalu Večernjeg lista.