U sklopu istrage o 600 milijuna kuna teškim malverzacijama strujom na relaciji HEP – TLM – Aluminij Mostar ne preispituje se ništa što bi na bilo koji način u neugodan položaj moglo dovesti premijerku Jadranku Kosor.
Suprotno najavama koje su mjesecima stizale do medija, ne istražuje se privatizacija šibenskog TLM-a koji je za jednu kunu prodan konzorciju Adrijal, iza kojeg stoje Kostruktor inženjering, Aluflexpack, Dalekovod, Zagreb Montaža i Feal iz BiH. HEP je, podsjetimo, struju kupovao po višoj cijeni, a isporučivao je po višestruko nižoj TLM-u, koji je pak više od 80 posto te struje dalje transportirao Aluminiju u Mostaru.
U vezi s privatizacijom TLM-a Vlada je donijela nekoliko odluka, a jednu od njih je zbog izostanka tadašnjeg premijera Ive Sanadera potpisala J. Kosor. U USKOK-u kažu da privatizacija TLM-a nije ni bila pod istragom (već je bila cijena struje), ali se i to pitanje može na kraju izroditi.
Polančecov branitelj, odvjetnik Anto Nobilo podržava stav da u vezi s prodajom TLM-a nema ničeg spornog i u prilog tezi navodi da je DORH dao suglasnost na taj posao. Nobilo tvrdi da je Polančec "čist" i u vezi s utvrđivanjem cijene struje. Kaže da u vrijeme kada se sklapao ugovor o struji nije bio ministar gospodarstva. Taktika Polančecove obrane skreće prema vrhu HDZ-a kao mjestu gdje se stvarno odlučivalo o cijeni.
Prema informacijama što ih je Nobilo dosad prikupio, za posao štetan za HEP navijala je "hercegovačka" struja u koju se nastoji svrstati Luku Bebića i Andriju Hebranga. No, i bez toga, Polančecov branitelj će reći da cijena struje nije bila kriminalna jer je bila vezana za cijenu aluminija na Londonskoj burzi.
Ovakva podmetanja Nobila su sramotna i neće pomoći Polančecu kojeg terete dokazi