Stvaralački nadarena i u umjetničkom ambijentu odgojena, Latica Ivanišević prirodno je osjetila potrebu da se oduži sredini iz koje je potekla, da sačini album sjećanja, knjigu uspomena na obiteljske krugove svojega podrijetla .Tako je nastala knjiga "Slušaj i gledaj, Latice" podnaslovljena Sudbina jedne obitelji. Izdao ju je Ljevak, a promocija će biti u ponedjeljak 13. prosinca u 20 sati u Muzeju za umjetnost i obrt.
Očeva strana poljičkoga korijena dala je pjesnika (i slikara, dramatičara) Dragu, čovjeka iznimne lucidnosti i kulture, a majčin rod Šilovića odnjegovao je niz uglednih pravnika i liječnika, od kojih potječe i višestruko darovita Ines (koja je studirala povijest umjetnosti u Parizu, a bavila se baletom, kostimografijom i vođenjem ansambla). Kolaž dokumentarnih priloga čita se kao obiteljski roman iz visokoga zagrebačkog društva, u kojemu se reflektiraju mnoge estetske i ideološke odrednice i kontroverze dvadesetoga stoljeća. Upravo je izazovno osjetiti paradoks uglednoga građanskog salona kroz koji kozmopolitski defiliraju pripadnici etablirane elite zajedno sa zagovornicima ljevičarsko-avangardističkih opredjeljenja, pa čak i profesionalni revolucionari sasvim različitih sudbina. Obiteljska kronika iz pera i srca Latice Ivanišević s pravom privlači i zahtijeva pažnju svim svojim aspektima.
Sama autorica kaže:
- Knjigu sam zamislila kao moja sjećanja na ljude koji su me svakodnevno okruživali: Gavella, Krleža, Kaštelan, Motika, Šulentić, Šestić, Parač, Sbutega, Zidić, Maroević, Planić, Tin.
I ja sam se naslušao i nagledao moje povijesti. kako su mi ujaka kao desetogodišnjaka odveli partizani, nikada se nije vratio, dva ujaka su ostala na Bleiburgu, otac je prošao cijeli Križni put, a pokoru smo imali cijela obitelj doo uspostave slobodne Lijepe naše. A draga gospođa Latica piše o izdajnicima i zločincima Hrvatskog naroda. U pozitivnom kontekstu. Gospođo , svaka medalja ima dvije strane, tako i vaša.