Ručnici nekada nakon pranja budu grubi, a nekada i ne mirišu. Ovo se događa zbog raznih pogrešaka do kojih dolazi kod pranja ili spremanja ručnika. Postoji nekoliko načina da se izbjegne ovaj problem.
Ljudi nisu čitali upute, pa se odjeća uništila u pranju: Fotografije nasmijale internet!
Najvažnije je ručnike prati na visokim temperaturama kako bi se ubile sve bakterije, ali i kako ne bi imali neugodan miris. Preporučuje se prati ih na temperaturi od 60 stupnjeva, a ako i nakon toga ne mirišu, operite ih povremeno na 90 stupnjeva. Ako ova metoda ne pomaže, postoji trik koji uključuje dva dobro poznata sastojka. Alkoholni ocat i sodu bikarbonu. Soda će neutralizirati sve neugodne mirise, a ocat će otopiti svu prljavštinu i bakterije. Može se upotrijebiti svaki sastojak posebno ili ih kombinirati u pranju.
Dovoljno je pola šalice octa uliti izravno u bubanj perilice za rublje u ciklusu ispiranja. Ocat će omekšati tkaninu, ukloniti mrlje, bakterije i plijesan. S druge strane, soda bikarbona dodaje se u istom omjeru i to u ciklusu pranja, a ona će uz neugodne mirise ukloniti i mrlje od hrane, ulja, uspostaviti dobar pH vode, ali i očistiti perilicu.
Prestanite ih raditi: Greške zbog kojih čišćenje doma traje duže nego što bi trebalo!
zaudaraju?