Osamdesetih godina prošlog stoljeća u Zagrebu je većina četvrti imala svoj mali omladinski klub. Bili su to tzv. „klubovi socijalističke omladine“. Iako činjenica da je tada bilo toliko klubova zvuči sjajno, to u stvarnosti nisu bili pravi klubovi niti su imali pretenziju da to budu. Bila su to mjesta bez ozbiljne klupske infrastrukture, a u njima su se povremeno događali raznoliki sadržaji kao što su društvene igre (šah, čovječe, ne ljuti se), projekcije filmova, sastanci planinarskih društava, razni tečajevi i rijetko neke manje svirke i slušaonice te su tako zadovoljavali zapravo neke društvene potrebe samo ekipe iz kvarta.
Međutim, jedan od takvih klubova ipak se razlikovao od svih ostalih: bio je to Klub omladine Črnomerec, popularno zvan Vrhovec, smješten u jednoj kući na brdu na Črnomercu na adresi Vrhovec 5. Tamo je stvorena prva slušaonica znakovitog naziva Korijeni priviđenja, a zatim je krenula i navala drugih glazbenih programa (reggae, prog rock, folk, post punk...). Također, krenuli su i filmski programi, povremene svirke (svoje rane koncerte održali su tamo Javor Jeić iz Stampeda, Kizo iz Velikog bijelog slona i Valerija Nikolovska), glazbene videoprojekcije, multikulti večeri, a čak i probe bendova u podrumu (npr. Dee Dee Mellow).
No, kako svakoj dobroj priči dođe kraj, tako se i za ovu pobrinula slavna povijest - došao je novi poredak i mnogi klubovi su umrli, pa i ovaj. Zadnji događaj bio je održan u 6. mjesecu 1990. nakon čega se svi sudionici raspršuju na razne strane, dok na istoj adresi sada djeluje Institut za turizam.
S obzirom na zaboravljenu važnost Vrhovca u životu grada i na to da su neki od korijena Močvare potekli i od tamo, iz Močvare su odlučili organizirati psihodelično okupljanje svih frikova, pankera, hašišara, rasta, buntovnika, zanesenjaka koji su stvarali povijest Vrhovca. I zato pozivaju sve da dođu u Močvaru u nedjelju 14. ožujka i osjete trunak legende uz psihodelične zvukove s Vrhovca.
Jedini smisao ove nepotpisane škrabotine je rečenica: \"No, kako svakoj dobroj priči dođe kraj, tako se i za ovu pobrinula slavna povijest - došao je novi poredak i mnogi klubovi su umrli ...\" Ipak, tumačenje i prosudbu slave naše povijesti vršiti temeljem sudbine klubova saveza socijalističke omladine može samo jako, jako povrijeđeni aktivist tog neprežaljenog saveza ...