Objavljeno vijesti danas: 59
Atmosfera u Leipzigu

Hrvati nadglasali Talijane na tribinama, a posebne ovacije dobio je jedan čovjek

Leipzig: Navija?i uo?i po?etka susreta Hrvatske i Italije u 3. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
1/8
25.06.2024.
u 08:00

"Ma baš je dobro, vidjeti te opet," "Bježite ljudi, bježite iz grada", grmjele su tribine. Trenutak za pamćenje je stigao u 80. minuti kada je Luka Modrić uz pljesak cijelog stadiona napustio teren.

Hrvatski navijači ponovo su odnijeli pobjedu na tribinama, nadglasavši Talijane, nažalost, na koncu susreta ponovo su se radovali suparnici kao i nakon dvoboja protiv Španjolske i Albanije. Utakmica je odigrana pred 39.000 gledatelja na Red Bull Areni. Najmanji je to od deset stadiona na njemačkom Euru.

Bila je to treća utakmica ovoga EP-a u Leipzigu nakon ogleda Portugala i Češke (2-1), te Francuske i Nizozemske (0-0). Na Red Bull Areni ili Leipzig stadionu, kako se zove za vrijeme Eura, igrat će se još jedna utakmica osmine finala.

"Hoćemo pobjedu" orilo se tribinama od prve minute. Navijači nisu gubili nadu, bez obzira na "mršavu nulu" na poluvremenu. Srećom, u tim trenucima nam je išao na ruku rezultat druge utakmice u kojoj je Španjolska vodila protiv Albanije sa 1-0.

U nastavku susreta Hrvatska je pojačala pritisak, u igru je ušao Budimir i u 54. minuti vatreni su dobili jedanaesterac koji Modrić, nažalost nije realizirao. Bio je to šok, no samo minutu kasnije uslijedila je erupcija oduševljenja kada se Modrić iskupio zabivši za 1-0.

Baklje su izranjale na svim stranama stadiona, letjele su pive, ljudi su padali jedni po drugima od sreće, a  HNS sasvim sigurno čeka nova kazna zbog pirotehnike.

Talijani su u završnici pritisnuli, hrvatska reprezentacija se grčevito branila i nažalost, nije se obranila, u osmoj minuti nadoknade izjednačio je Zaccagni "probudivši" talijanske navijače za veliko slavlje i plasman u osminu finala.

Utakmicu Hrvatska - Italija s tribina je pratio hrvatski predsjednik Zoran Milanović sa suprugom Sanjom Musić Milanović koji je u Leipzig stigao na poziv predsjednika UEFA-e Aleksandra Čeferina. Uz predsjednika Milanovića, utakmicu je pratio i predstojnik Ureda predsjednika Republike Orsat Miljenić i povjerenik Predsjednika Republike za sport Tomislav Paškvalin.