Objavljeno vijesti danas: 43
IZBORNIKOVE RIJEČI

Dalić: Nije ovo naš turnir. Ovo je neuspjeh. Teorija nas još uvijek drži, ali...

Leipzig: Susret Hrvatske i Italije u 3. kolu skupine B na Europskom prvenstvu
1/7
24.06.2024.
u 23:54

Žao mi je, samo mogu pohvaliti dečke i navijače, žao mi je zbog njih. Zbog svih naših ljudi koji su nas pratili. Nismo uspjeli, žao mi je, ovo je neuspjeh, nismo prošli skupinu - dodao je izbornik za HTV.

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 1:1 protiv Italije u 3. kolu Skupine B Europskog prvenstva u Njemačkoj. Pogodak Luke Modrića s početka drugog dijela poništio je Mattia Zacagni u 98. minuti dvoboja. Hrvatska još uvijek može proći u drugi krug, ali za to joj se dosta toga mora poklopiti. Nakon utakmice izjavu je za HTV dao izbornik Zlatko Dalić.

- Zadnja minuta Albanija, zadnja minuta danas. Samo dečkima mogu čestitati na svemu, borbi, htjenju, žrtvi... Nije ovo naš turnir. Primili smo gol, imali smo našu situaciju u fazi napada. Faul, moramo uzeti to, nismo uzeli. Primimo gol u sredinu, igrač je fantastično pogodio. Nadoknada? Neću komentirati - osvrnuo se Dalić.

1/15

Na konstataciju novinara da nismo izgledali dobro u pojedinim trenucima Dalić se složio pa rekao:

- Bili smo dobri u prvom dijelu, imali smo taktiku da ne primimo gol. I od Albanije i od Španjolske smo primili gol. Drugo poluvrijeme je sve išlo po planu, vodili smo... Ali, promašili smo dva penala, dobili golove u nadoknadi. Teorija nas drži, ali mi na to ne možemo utjecati. Žao mi je, samo mogu pohvaliti dečke i navijače, žao mi je zbog njih. Zbog svih naših ljudi koji su nas pratili. Nismo uspjeli, žao mi je, ovo je neuspjeh, nismo prošli skupinu - dodao je izbornik za HTV.