Uzmemo li kriterij da je Zlatni globus prednajava odnosa snaga na Oscarima - kriterij nikada do kraja pouzdan, ali recimo “znakovit” - “Društvena mreža” Davida Finchera mogla bi slaviti. Film o pokretaču Facebooka Marku Zuckerbergu osvojio je četiri nagrade, od toga one za najbolji film u kategoriji drame, za najboljeg redatelja, scenarij i glazbu. Brbljava drama o ispunjavanju američkog sna jednog ‘geeka’ očito je ne samo zajednici nego i stranim kritičarima u Hollywoodu koji biraju nagradu toliko zanimljiv sociološki fenomen da nadilazi njegove uže gledane filmske (vizualne) kvalitete. Po istom kriteriju, loše se piše filmu “Početak” (Inception) Christophera Nolana, koji se upravo oslanja na vizualnost (ali i srlja u pretencioznost), jer od četiri nominacije nije osvojio nijednu.
Britanac Colin Firth osvojio je nagradu za najboljeg glumca za ulogu Georga VI. koji se uči vještini govora u „Kraljevu govoru“, a Natalie Portman nagrađena je za ulogu u filmu „Crni labud“ Zlatnim globusom kao najbolja dramska glumica.
Film „The Kids Are All Right“ nagrađen je u kategoriji najbolje filmske komedije/mjuzikla, a njegova zvijezda Annette Bening također je izabrana za najbolju glumicu u komediji/mjuziklu, dok je Paul Giamatti izabran u istoj kategoriji kao najbolji glumac za film „Barney’s Version“.
Nadalje, „Priča o igračkama 3“ nagrađena je kao najbolji animirani film, a danski film „In A Better World“ kao najbolji strani film.
Svaki je komentar na Zlatni globus za životno djelo Robertu De Niru suvišan jer su nagrade takvim velikanima već pitanje civilizacijskih tekovina.