Willow i Woody Ashford-Singer su brat i sestra rođeni u razmaku od 13 dana; nakon što su njihove majke zatrudnjele otprilike u isto vrijeme i uz pomoć sperme istog donora kojeg su pronašle na Facebooku.
Par je naime mjesecima pokušavao s umjetnom oplodnjom na koju su išle obje žene, a šokirale su se kad su na kraju obje uspjele zatrudnjeti, i to u samo šest dana razlike.
- Naše su se obitelji stalno šalile kako bi bilo 'fora' da obje istovremeno zatrudnimo, no nismo ni pomislile da će se to i dogoditi - ispričala je za Metro Georgia Ashford-Singer, koja je tri godine u braku s Becky.
Kad su se 2017. godine njih dvije upoznale, priča Georgia, prvo su bile prijateljice, no nakon nekog vremena započele su ljubavnu vezu.
Brzo su, kaže, počele pričati i o djeci jer je Becky od svoje 18. godine očajnički htjela biti majka i nije htjela ni biti u vezi s nekim s kim to neće moći ostvariti.
Crtežima istražujem četiri generacije žene u svojoj obitelji
- Nakon što smo godinu dana bile skupa, počele smo razmatrati koje su nam opcije - kaže Georgia, a od početka su planirale da će trudnoću - ako do nje dođe uz pomoć donora i umjetne oplodnje - 'odraditi' Becky, no ubrzo su ih obeshrabrile visoke cijene postupka oplodnje u raznim privatnim klinikama u Velikoj Britaniji pa su se za pomoć obratile jednoj Facebook grupi u koju se javljaju muškarci koji žele biti donori.
- Željeli smo nekoga tko nema ozbiljnijih bolesti u obiteljskoj anamnezi, tko nije bolovao od spolno prenosivih bolesti, a ima i veliki broj spermija - rekla je Georgia, a fizički im je izgled, kaže, bio potpuno nevažan.
Kad su pronašle idealnog kandidata, odlučile su da će ipak obje pokušati s oplodnjom,misleći da će ionako svaka morati proći više postupaka: ipak, već nakon drugog pokušaja Becky je saznala da je trudna: a šest dana kasnije, i njena partnerica.
- Bile smo van sebe od sreće! - rekla je Georgia koja napominje da bi proces umjetne oplodnje trebao biti dostupan svima koji ga trebaju i žele, no ljudi iz LGBTQ zajednice, ističe, još uvijek prečesto nailaze na razne prepreke, jer im Britansko zdravstvo obično ne pokriva troškove postupka.
U većini privatnih klinika u Velikoj Britaniji jedan pokušaj, dodaje Georgija, košta više od 50.000 kuna (6.000 funti), zbog čega mnogi istospolni parovi odustanu od ideje o širenju obitelji.
Kod frizera je sjedila 13 sati, pa frizuru platila 12.000 kuna! Je li vrijedilo?