Otrovna žaba cane toad iz Australije uskoro bi se mogla masovno izvoziti u Aziju, gdje je cijenjena delicija te tražen lijek za nekoliko bolesti. Predstavnici australske firme za preradu mesa iz Queenslanda u Kini sklapaju sporazum o izvozu ovih žaba, javlja BBC.
Pretpostavlja se da u Australiji ima oko 200 milijuna ovih žaba, a uvezene su svojedobno iz Amerike i trebale su pomoći u borbi protiv kukaca štetočina koji su uništavali plantaže šećerne trske. Međutim, nisu, već su se namnožile i same postale veliki problem.
Njihov otrov može ubiti psa, mačku pa i krokodila, a u ljudi može izazvati privremeno sljepilo i bol. Te su žabe ujedno vrlo popularan sastojak tradicionalnih lijekova u Kini pa su Australci na pragu posla stoljeća. Korisni su sastojci ovih žaba njihov otrov te koža i organi. Otrov koji luče stimulira rad srca, ima diuretsko djelovanje, a služi i kao lijek protiv upale sinusa i zubobolje. Koži i organima tih žaba također se pripisuju terapeutska svojstva.
Neki kineski restorani na svom meniju nude meso otrovnih žaba koje u kombinaciji s drugim namirnicama gubi otrovna svojstva pa je i ljekovito.