ATLETIKA Splićanka je slavila s preskočenih 205 centimetra i najavila kako je ponovno spremna za veliku pobjedničku seriju

Blanka Vlašić pobijedila u Dohi s preskočenih 2,05 m

08.05.2009.
u 19:38

Blanka Vlašić sjajno je počela sezonu na otvorenom. Na Grand Prixu u Dohi osvojila je prvo mjesto s preskočenih 2,05 metara. To je Blankina treća uzastopna pobjeda u Kataru, a 2,05 metara novi je rekord mitinga. Blanka je držala i prijašnji, a sada ga je popravila za jedan centimetar.

Iz prvog je pokušaja naša skakačica preskočila 1,88 i 1,95 metara, a iz drugog 1,92 i 1,98 metara. A onda je krenuo sjajan niz. Iz prvog pokušaja preskočila je 2,01 i 2,05 metara. Postavila je prvi put ove sezonu letvicu na visinu novog svjetskog rekorda (2,10), ali nije išlo.

Drugo mjesto osvojila je Ukrajinka Vita Palamar s preskočenih 1,95 metara, dok je treća bila Španjolka Ruith Beitia s preskočena 1,92 metra.

Na startu sezone preskočiti 2,05 metara pravo je malo čudo. Blanka je bacila rukavicu Njemici Adriani Friedrich koja je najavila da će na Svjetskom prvenstvu u Berlinu Blanki preoteti naslov svjetske prvakinje. Ovaj je rezultat i sjajna pozivnica Splićanima da podrže Blanku u njezinu gradu, na mitingu 16. svibnja.