PPD Zagreb svladao Nexe i došao na korak od naslova prvaka

Zagreb: Paket24 Premijer liga,  RK PPD Zagreb - RK Nexe Našice
1/8
21.05.2022.
u 22:11

Sljedeći susret igra se u Našicama, 25. svibnja. Ako Zagrepčani pobjede osvojit će 29. naslov, a ako pobijede Našičani ili bude neodlučeno, serija se seli u Zagreb. Najefikasniji kod PPD Zagreba bili su Čupić s osam, te Klarica, Vistorop.

Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su Nexe sa 31:26 (16:15) u trećem međusobnom susretu za prvaka Hrvatske. Kako se ove sezone igra sistemom tko prvi do šest bodova taj će biti prvak, "plinari" sada imaju četiri na svom kontu, dok Našičani imaju dva.

Ćavar i Srna s četiri pogotka, a kod Našičana Severec  i Kević s pet, te Vejin i Melić s po četiri pogotka. Treba istaknuti da su gosti igrali bez Halila Jaganjca (ozljeda mišića), a u 28. minuti ostali su i bez Tomića koji je  dobio izravni crveni karton.

U 23. minuti drugog poluvremena, kod 28:21 za PPD Zagreb, došlo je do masovnog naguravanja igrača nakon jednog prekršaja gostiju nad Obranovićem. Igrači su se jedva primirili nakon nekoliko minuta, a suci su Obranoviću dodijeli crveni i plavi karton što znali da ne može igrati sljedeći susret.

Crvene kartone još su dobili Barišić Jaman i Mance Mičević kod gostiju, te Musa kod domaćih.