"Povijesno-epohalnim trenutkom" nazvala je Sabine Fallenstein, voditeljica programa SWR radija, praizvedbu klavirskog koncerta Madrigal Rouge Milka Kelemena 17. veljače u dvorani Fructhalle u Kaisetslauternu. Dvoje Hrvata, skladatelj Milko Kelemen i svjetski poznata mlada pijanistica Martina Filjak iz Hrvatske, bili su središnje osobe ovoga važnog glazbenog događaja. Pod dirigentskom palicom Christopha Poppena, Deutsche Radio Philharmonie Keiserslautern i Martina Filjak kao solistica izveli su izuzetno dinamičnu kompoziciju punu ritmičkih i harmonijskih kontrasta s čestim korištenjem udaraljki i – obveznim – šumovima. Izuzetno zahtjevne klavirske dionice Martina Filjak virtuozno je izvela, sa sigurnošću i velikom umjetničkom senzibilnošću. Na kraju koncerta kao dio kompozicije zid iza orkestra osvijetlio se blijedocrvenom bojom koja je postajala sve jača do intenzivno crvene, praćena violinama i klavirom do fortissima s udaraljkama, a onda je ostala samo intenzivna crvena svjetlost, a pijanistica je preko razglasa izrekla riječi Madrigal Rouge.
Maestro Milko Keleman osobno je objasnio da crveno svjetlo virtualno poništava prethodnu zvučnu glazbu... simbol kraja svijeta. U ovome multimedijskom djelu koji gledatelja posve obuzima, auditivno, vizualno i emocionalno, crvena boja ima arhetipsko značenje, a koncert je nastao inspiracijom jednom od slika američkoga avangardnog slikara Marka Rothka. Iznenađujuće i neočekivano nije izostalo, već i po samom nazivu za ovu instrumentalnu kompoziciju koji je uobičajen za vokalne kompozicije.
Martina Filjak, koju je voditeljica predstavila kao čudo od djeteta, koja je s dvanaest godina debitirala sa Zagrebačkim komornim orkestrom prije nego što se proslavila u svijetu svirajući s vodećim svjetskim orkestrima i u poznatim svjetskim dvoranama, izvela je i Mozartov Rondo u D-duru s Deutsche Radio Philharmonie Keiserslauternom. Lepršavom, laganom, jednostavno savršenom izvedbom pokazala je visoku razinu interpretacije u ovoj klasičnoj kompoziciji, kao i u novoj avangardnoj glazbi.