Slavlje u Koprivnici

Slaven Belupo svladao Rudeš u završnici i postao prvi polufinalist Kupa

Slaven Belupo i Rudeš sastali se u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa
1/6
28.02.2023.
u 20:31

Posljednji put je Slaven Belupo igrao polufinale Hrvatskog kupa prije tri godine. U srijedu se igraju preostale tri četvrtfinalne utakmice Hrvatskog kupa. U 12.30 sati igraju BSK i Šibenik, potom u 15 sati slijedi dvoboj Dinama i Lokomotive te na kraju derbi ove faze natjecanja, ogled Osijeka i Hajduka od 18 sati.

Nogometaši Slaven Belupa prvi su polufinalisti Supersport Hrvatskog kupa nakon što su na domaćem terenu s 2:0 pobijedili Rudeš, najbolju drugoligašku momčad. Golovi su postignuti u samoj završnici utakmice. U 88. minuti, nakon udarca Mioča, lopta se od gostujućeg igrača Luke Pavkovića odbila u mrežu, dok je konačnih 2:0 postavio Filip Hlevnjak u 91. minuti. Nakon nešto angažiranijeg ulaska Slaven Belupa, prvu dobru šansu su imali gosti. S 30 metara je u 26. minuti odlično potegnuo Latković, ali je domaći vratar Čović bio spreman za to iskušenje.

Do kraja poluvremena još su gosti imali dvije šanse, a i Slaven je upisao svoju najveću šansu preko Ante Crnca u 37. minuti. U nastavku se ne odveć žestoki ritam dodatno smirio, a u 88. minuti domaćin zabio pogodak vrijedan polufinala. Benedik Mioč je pucao s vrha šesnaesterca, a lopta se od gostujućeg igrača Luke Pavkovića odbila u mrežu za slavlje Koprivničana i njihov prolaz među četiri najbolje momčadi. U nadoknadi je Slaven Belupo potvrdio pobjedu, a strijelac je u 91. minuti bio Filip Hlevnjak.