Objavljeno vijesti danas: 109
TO BI BIO PEH

Hrvatska i uz pobjedu nad Italijom može biti posljednja u skupini! Evo što se treba dogoditi

Euro 2024 - Croatia v Albania
1/10
19.06.2024.
u 19:31

Za takav ishod Italija i Španjolska sutra trebaju igrati neriješno, a Albanija u posljednjem kolu svladati Španjolsku. U tom bi slučaju sve momčadi imale po četiri boda, a mi bismo bili najlošiji zbog gol-razlike odnosno teškog poraza (3:0) od furije u prvom kolu.

Hrvatski nogometaši su u dramatičnoj utakmici odigranoj u Hamburgu osvojili samo bod protiv Albanije, a dvoboj je završio 2-2. Qazim Lači je doveo Albaniju u vodstvo u 11. minuti. Hrvatska je došla do preokreta, kad je Andrej Kramarić izjednačio u 74. minuti, a Klaus Gjasula autogolom donio vodstvo Hrvatskoj u 76. minuti. Isti je igrač u petoj minuti sučevog dodatka pogodio za konačnih 2-2.

Španjolska i Italija ostaju na vrhu skupine B s po tri boda, a Albanija i Hrvatska drže treću i četvrtu poziciju s bodom.

Hrvatskoj ostaje u posljednjem kolu pobijediti Italiju i nadati se da će to biti dovoljno za plasman u osminu finala.

Remijem bismo osvojili ukupno dva boda i to ne bi bilo dovoljno za osminu finala. No, postoji i rasplet po kojem nas ni pobjeda protiv Italije ne vodi dalje.