KOŠARKA

Napokon gostujući trijumf!

13.12.2002.
u 00:00

Cibonini košarkaši pobjedom nad AEK-om u Ateni (71:69) prekinuli crni niz od četiri uzastopna poraza i širom si otvorili vrata drugog kruga Eurolige

ATENA - I to se moralo dogoditi! Nakon svih gostujućih euroligaških frustracija, Cibonini košarkaši napokon su osjetili slast pobjede. U Ateni je svladan AEK sa 71:69, u utakmici koju je obilježila Cibonina završnica istkana hladnokrvnošću Zorana Planinića. Naime, Cibonin nadareni graditelj igre 14 sekundi prije kraja pogodio je kod 69:69 oba slobodna bacanja. No, AEK-u je ostao posljednji napad. Čak, štoviše, šut za produžetak u rukama je držao Kakiouzis. No, nakon što je dva napada ranije pogodio tricu, ali i napad ranije izgubio loptu pod Prkačinovim naletom, Kakiouzis je promašio. Do lopte je pokušao Dikoudis, ali je sirena zasvirala za pobjedu cibosa. Bio je to signal za veliko slavlje Cibone, premda u atenskom predrgađu sve nije izgledalo idealno za hrvatskog prvaka. Doduše, Cibona je solidno otvorila utakmicu, Ward je pogođao, a Mujezinović se pridodao. No, u obrani Cibone nije bilo rješenja za Bettsa i Kakiouzisa, pa je AEK u jednom trenutku vodio i sa deset koševa razlike. Aco Petrović na početku treće četvrtine pronašao je dobitnu petorku u Planiniću, Rimcu, Krasiću, Mujezinoviću i Prkačinu. Planinić je odigrao mudru utakmicu, Prkačin i Mujezinović su zatvorili reket i Cibona je spustila prednost AEK-a. Za konačni preokret pobrinule su se trice Planinića i Krasića na ulazu u posljednju četvrtinu. Iako je Cibona imala u rukama nekoliko lopti za definiranje pobjede i prije samog kraja, sve je otišlo u neizvjesnost posljednjih sekundi. A one su konačno Fortunu okrenule na Cboninu stranu... Hrvatski prvak je tako prekinuo negativni niz od četiri uzastopna poraza. Još je važnije što su vukovi ovom pobjedom prekinuli crni niz na euroligaškim gostovanjima, ali si i širom otvorili vrata drugog kruga Eurolige, plasmana među 16 najboljih momčadi Europe. (ri-tp)