Slovenski suci u glavnoj ulozi na utakmici Francuske i Ukrajine

Francuska
1/3
20.11.2013.
u 12:14

U 30. minuti Benzema je zabio iz čiste situacije, ali pomoćni sudac nije podigao zastavicu. Četiri minute kasnije kada je pomoćni sudac trebao dići zastavicu i pokazali zaleđe, nije ništa pokazao te su Francuzi zabili iz nedozvoljenje situacije za 2:0.

Francuska je u uzvratnoj utakmici pobijedila Ukrajinu 3:0 i tako nadoknadila 0:2 iz prve utakmice te izborila plasman u Brazil. Ipak, u prvom planu je bio slovenski sudac Damir Skomina i njegovi pomoćnici koji prvo 'trikolorima' nisu priznali čisti gol, a onda jesu onaj koji su zabili iz zaleđa.

U drugom poluvremenu sudac je dao, ipak opravdano, drugi žuti karton ukrajinskom igraču, pa su Francuzi do kraja utakmice imali igrača više. To su iskoristili i golom Sakhoa stigli do trećeg gola i plasmana u Brazil.

- Zbog ovakvih utakmica je nogomet čudesan. Imali smo samo četiri dana za oporavak, ali smo uspjeli. Ako u nešto uložiš toliko srca i želje, onda mora ispasti dobro na kraju - rekao je izbornik Francuske Didier Deschamps.