NLB LIGA Cibona očekivano u Draženovu domu slavila protiv Heliosa (85:64)

Zadar ugrozio plasman na Final four

20.12.2008.
u 22:19

Gotovo je sve u 13. kolu NLB lige pošlo po zlu za hrvatske klubove. Osim Cibone, koja je u svojoj dvorani očekivano pobijedila Helios (85:64), ostala trojka, Zadar, Split i Zagreb, doživjeli su neugodne poraze koji bi dugoročno mogli skupo koštati. Pogotovo Zadar i Zagreb koji su s velikim ambicijama ušli u novu sezonu, a društvo s Višnjika možda i neće izboriti Final Four, dok mravima slijedi teška borba za ostanak u NLB ligi.

Cibosi su protiv Heliosa već u 7. minuti imali plus 12 (17:5), no krajem druge i početkom treće dionice Slovenci su iskoristili lošu igru Cibonine klupe i približili se na samo minus četiri (44:40). Ali do kraja četvrtine vukovi su posložili obranu i pobjegli na nedostižnih 66:48.

No, loša je vijest za cibose ozljeda skočnog zgloba Roberta Trohe.

Zadrani su iznenađujuće izgubili kod posljednjeplasirane Vojvodine (73:65), čime su uvelike ugrozili plasman na završni turnir NLB lige. Pogotovo nakon pobjede Hemofarma na Gripama (69:72), kojom je momčad iz Vršca, drugoplasirana u NLB ligi, ostvarila 11. pobjedu, dok Zadrani imaju tek osam. Slavlje Vojvodine ražalostilo je i Zagreb, koji je nakon poraza kod Olimpije (83:63) ostao posljednji na ljestvici (omjer 2-11), a u utorak odlazi u goste baš Vojvodini, koja sad ima tri pobjede i već ga je pobijedila u Trnskom.

Ostali rezultati: FMP - Krka 98:78, Zvezda - Budućnost 70:63, Bosna - Partizan 68:72.

Poredak: Partizan 12-1, Hemofarm 11-2, Zvezda 11-2, Cibona 9-4, Zadar 8-5...